Kurs online dla tych, którzy piszą, by dzielić się swoją wiedzą i pasją

W DOBRYM STYLU, PO SWOJEMU!

POZWÓL, ŻE ODGADNĘ TWOJE MARZENIA ZWIĄZANE Z PISANIEM…

AUTENTYCZNOŚĆ

Chcesz pisać tak, żeby wyrażać siebie. Zdobywać czytelników dzięki temu, że to, co piszesz jest autentyczne, szczere, Twoje!

ROZPOZNAWALNOŚĆ

Marzysz, żeby Twoi czytelnicy już po kilku zdaniach wiedzieli, że mają do czynienia z Twoim tekstem!

SWOBODA

Pragniesz po prostu pisać, nie zastanawiając się, czy tak można, czy wypada, czy to przejdzie. Pisać tak, jak czujesz. Tak, jak lubisz! Po swojemu!

ZGADZA SIĘ?

Jestem pewna, że Twoja lista jest znacznie dłuższa, ale założę się też, że chociaż dwa ze wskazanych przeze mnie marzeń znalazły się na niej. Skąd ta pewność? Z doświadczenia, własnego i moich klientów. Z rozmów z osobami na różnych etapach przygody z pisaniem. A także na podstawie przeświadczenia, że to właśnie...

Odwaga autora do pisania w swoim niepowtarzalnym stylu to ogromna wartość każdego tekstu.

DLA KOGO JEST TEN KURS?

DLA CIEBIE, JEŚLI:
+ piszesz lub chcesz pisać blog o tym, co dla Ciebie ważne, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z czytelnikami;

+ jesteś twórcą treści edukacyjnych, ekspertem w jakiejś dziedzinie planującym spisanie swojej wiedzy i doświadczeń;

+ przygotowujesz e-treści (blog, e-book, posty i artykuły) szerzące Twoją wiedzę;

+ jesteś gotowy pracować nad swoim stylem, przyjmować informacje zwrotne i pisać regularnie dla osiągania zamierzonych efektów;

+ chcesz w pełni wykorzystać swój potencjał pisarski i tworzyć teksty zgodne z Tobą i pisane Twoim językiem;

+ żeby to wszystko osiągnąć, potrzebujesz konkretnych wskazówek, ćwiczeń pisarskich oraz wsparcia merytorycznego i motywacyjnego.

NIE DLA CIEBIE, JEŚLI:
- szukasz miejsca, gdzie nauczysz się, jak tworzyć konkretne formy i gatunki literackie, jak skomponować powieść kryminalną czy napisać sonet;

- chcesz się dowiedzieć, jak pisać pod publikę i wyszukiwarki internetowe;

- nie masz ochoty pracować nad swoim stylem, pisać regularnie, uczyć się i rozwijać;

- oczekujesz gotowych rozwiązań typu ``3 proste sposoby na poprawę stylu i dotarcie do serc czytelników``

- nie lubisz przestrzeni online, Facebooka, komunikacji mailowej i nie wyobrażasz sobie pracy nad Twoimi tekstami tą drogą.

ZRÓB PIERWSZY KROK DO SPEŁNIENIA MARZEŃ O TEKSTACH, KTÓRE POKAŻĄ PRAWDZIWEGO CIEBIE!

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO PODCZAS KURSU?

ANALIZA

Będziemy wnikliwie przyglądać się tekstom zarówno znanych twórców, jak i uczestników kursu, po to, żeby wniknąć w tajniki ich stylu, nauczyć się go rozpoznawać i kształtować. Takiej samej analizie poddamy też Twoje teksty.

PRAKTYKA

Bo bez niej nie ma efektów! Dlatego ten kurs bogaty będzie w ćwiczenia, zadania i możliwość zebrania informacji zwrotnych zarówno od prowadzącej, jak i pozostałych uczestników.

NARZĘDZIA

W trakcie całego kursu będziemy kompletować narzędzia, ćwiczenia oraz inspiracje, które będziesz mógł wykorzystywać do dalszego rozwoju już po zakończeniu naszego programu.

TROCHĘ LOGISTYKI, CZYLI CO, GDZIE I KIEDY

ONLINE

Cały kurs prowadzony będzie w internecie. Będziesz otrzymywał ode mnie maile z instrukcjami, ćwiczeniami oraz inspiracjami. Kominikować będziemy się również poprzez maile oraz w ramach zamkniętej grupy FB utworzonej dla uczestników kursu.

CZAS

Kurs będzie trwał 6 tygodni. Raz w tygodniu będziesz otrzymywał zadania do samodzielnego wykonania, ale przez cały ten czas będziesz mógł korzystać ze wsparcia grupy FB. Choć ostatecznie to Ty decydujesz, ile czasu dziennie spędzisz nad kursem, to będę Cię zachęcała do regularnej pracy w ramach każdego zadania.

POZIOMY

To od Ciebie zależały, na jaki poziom będziesz chciał wynieść swoje pisanie. Oprócz aktywności z poziomu podstawowego, których wykonanie gwarantuje osiągnięcie celów kursu, będziesz mógł także skorzystać z dodatkowych pakietów ćwiczeń i narzędzi oraz konsultacji indywidualnych.

Tekst jest nie tylko jednostką systemu językowego.
Jest też zdarzeniem komunikacyjnym.
Rozmową z czytelnikiem.

A TY JAK WYOBRAŻASZ SOBIE ROZMOWĘ ZE SWOIMI CZYTELNIKAMI?

Jeśli tylko jako monolog mający na celu sprzedaż, promocję albo przekonanie kogoś do swoich racji, w dodatku językiem manipulacji, pełnym stylistycznego niechlujstwa wynikającego z pisania pod przeglądarki i dla zasięgów, to chyba już wiesz, że u mnie takiej komunikacji nie masz szans się nauczyć.
Jeśli natomiast komunikacja poprzez słowo pisane oznacza dla Ciebie szczerą i autentyczną relację z czytelnikiem, to bądź pewien, w trakcie tego kursu nauczysz się wydobywać ze swoich tekstów taki właśnie potencjał. A jak? Ano tak, że...

KROK PO KROKU PRZEPROWADZĘ CIĘ PRZEZ PROCES, W WYNIKU KTÓREGO ZYSKASZ ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO STYLU I ZACZNIESZ PISAĆ TEKSTY, BĘDĄCE SZCZERĄ I AUTENTYCZNĄ ROZMOWĄ Z TWOIMI CZYTELNIKAMI

OPINIE UCZESTNIKÓW MOICH WARSZTATÓW PISARSKICH

„Paulina nauczyła mnie być kreatywnym twórcą. Spowodowała, że na dużym luzie zaczęłam uruchamiać własną wyobraźnię, wykorzystując nauczone techniki pisarskie, by stworzyć ciekawą, nietuzinkową fabułę. Poprzez wykłady, a przede wszystkim ćwiczenia językowe, prowadzone w formie zabawy, Paulina przekazała nam, słuchaczom warsztatów, ogromną wiedzę na temat budowania postaci, obrazów, opisu przestrzeni, stylu. Ćwiczenia te rozszerzyły moją wiedzę dotyczącą warsztatu pisania m.in. pomogły mi poszerzyć zakres słów tak potrzebnych, aby tekst był zwięzły i klarowny, nauczyły mnie, jak tworzyć ciekawe dialogi, jak zbudować nastrój, narracje, czy stworzyć piękne metafory dookreślające to, co nieopisywalne. A przede wszystkim uwierzyłam, że im więcej w tekście jest mnie, tym bardziej jest on poruszający.

Reasumując – Paulina działa inspirująco na słuchaczy prowadzonych przez nią warsztatów, do tego stwarza świetny nastrój. Na jej warsztatach jest po prostu miło. Polecam, gdyż miałam to szczęście być jej słuchaczem”.

Jola Jaśkiewicz (autorka dwóch tomików poetyckich, książeczek dla dzieci oraz licznych publikacji w pracach zbiorowych, laureatka kilku konkursów literackich)

Jola Jaśkiewicz
Kaśka Żbikowska

Odświeżający, magnetyczny, praktyczny. To moje główne reakcje na wyzwanie Pauliny, w którym wzięłam udział. Dzięki bardzo prostym zadaniom, ale za to trafiającym jak laser w sedno tematu – mogłam z nowej perspektywy spojrzeć na to, jak piszę i po co piszę. Dostrzegłam, że mam mój własny styl pisania i… polubiłam go. Bo dzięki Paulinie wiem, że każdy sposób wyrażania siebie może trafić do moich odbiorców, może daj wartość, przyjemność lub to, co sobie zaplanuję.

Kaśka Żbikowska (Pasjonatka sensownego rozwoju i edukatorka przyszłości, uczestniczka wyzwania „Zacznij pisać i chciej więcej!”)

https://www.digitalgirls.pl

„Chcesz usunąć chwast, co wzrasta

pośród strof pachnących kwiecia?

Dopomoże ci niewiasta,

Paulina Kierzek-Trzeciak.

Dzięki dłoniom ogrodnika,

dbającego o porządek,

nie powstydzisz się słownika

odchwaszczonych wiersza grządek”.

Eugeniusz Dolat (uczestnik warsztatów pisarskich dla grupy wolontariuszy „Babcie w Locie z Dziadkiem”, współautor książeczek dla dzieci)

Eugeniusz Dolat

Obecnie nie prowadzę żadnej edycji tego kursu, ale jeśli zainteresowała Cię jego tematyka, to koniecznie zapisz się na listę zainteresowanych kursem „W dobrym stylu, po swojemu” i dowiedz się o kolejnej edycji jako pierwszy 🙂

Paulina Kierzek-Trzeciak

O MNIE

Nazywam się Paulina Kierzek-Trzeciak. Jestem doktorem literaturoznawstwa, trenerką rozwoju osobistego i nauczycielką twórczego pisania.

Pomysł na „W dobrym stylu, po swojemu!” pojawił się w mojej głowie jako pierwsza i oczywista odpowiedź na pytanie o to, jakiej tematyce poświęcić kurs online dla piszących. Moim wielkim pragnieniem jest, żeby ci, którzy marzą o pisaniu, pozwolili sobie na odkrycie i szlifowanie swojego własnego, wyjątkowego i niepowtarzalnego stylu. Bez kopiowania! Bez podporządkowywania się jakimkolwiek zasadom! Bez schlebiania gustom robotów Googla! Po prostu po swojemu i już!

Program kursu opieram na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach zdobytych zarówno poprzez edukację, jak i pracę z klientami oraz własny rozwój. Literaturę i język zgłębiam od niemal 19 lat. Rozwojem osobistym zajmuję się przeszło 10. Jestem autorką książki i licznych artykułów z zakresu badań muzyczno-literackich. Redagowałam czasopisma naukowe i literaturę piękną. Prowadziłam szkolenia i warsztaty dla korporacji, instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i klientów indywidualnych. Dziś oferuję osobom takim, jak Ty warsztaty rozwoju osobistego, kursy pisarskie, konsultacje indywidualne – a wszystko to w oparciu o autorskie programy.

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?

Napisz do mnie, a chętnie porozmawiam z Tobą i wspólnie sprawdzimy, czy ten kurs jest dla Ciebie.

Zapraszam Cię również na moją stronę internetową oraz fanpage na Facebooku, gdzie znajdziesz więcej informacji o mnie i na temat tego, czym się zajmuję.

Zajrzyj też na stronę bloga, żeby dowiedzieć się, jak myślę i piszę o literaturze i rozwoju: