„Paulina nauczyła mnie być kreatywnym twórcą. Spowodowała, że na dużym luzie zaczęłam uruchamiać własną wyobraźnię, wykorzystując nauczone techniki pisarskie, by stworzyć ciekawą, nietuzinkową fabułę. Poprzez wykłady, a przede wszystkim ćwiczenia językowe, prowadzone w formie zabawy, Paulina przekazała nam, słuchaczom warsztatów, ogromną wiedzę na temat budowania postaci, obrazów, opisu przestrzeni, stylu. Ćwiczenia te rozszerzyły moją wiedzę dotyczącą warsztatu pisania m.in. pomogły mi poszerzyć zakres słów tak potrzebnych, aby tekst był zwięzły i klarowny, nauczyły mnie, jak tworzyć ciekawe dialogi, jak zbudować nastrój, narracje, czy stworzyć piękne metafory dookreślające to, co nieopisywalne. A przede wszystkim uwierzyłam, że im więcej w tekście jest mnie, tym bardziej jest on poruszający.

Reasumując – Paulina działa inspirująco na słuchaczy prowadzonych przez nią warsztatów, do tego stwarza świetny nastrój. Na jej warsztatach jest po prostu miło. Polecam, gdyż miałam to szczęście być jej słuchaczem”.

Jola Jaśkiewicz (autorka dwóch tomików poetyckich, książeczek dla dzieci oraz licznych publikacji w pracach zbiorowych, laureatka kilku konkursów literackich)

Jola Jaśkiewicz
Tomek Maciejewski

„Ktoś kiedyś powiedział, że pomiędzy celem a działaniem leży całe morze, a na jego dnie mnóstwo zatopionych okrętów z Silną Wolą. Paulina dotrze z Tobą do tych okrętów i, tak jak u mnie, wykreuje u Ciebie silną wolę rozwoju kompetencji pisarskich. Zapewniam Cię, że spotkania z Pauliną poszerzą Twój intelektualny horyzont o ocean językowych możliwości”.

Tomek Maciejewski (uczestnik warsztatów twórczego pisania)

„Chcesz usunąć chwast, co wzrasta

pośród strof pachnących kwiecia?

Dopomoże ci niewiasta,

Paulina Kierzek-Trzeciak.

Dzięki dłoniom ogrodnika,

dbającego o porządek,

nie powstydzisz się słownika

odchwaszczonych wiersza grządek”

Eugeniusz Dolat (uczestnik warsztatów pisarskich dla grupy wolontariuszy „Babcie w Locie z Dziadkiem”, współautor książeczek dla dzieci)

Eugeniusz Dolat

Pani Doktor charakteryzuje się wielką empatią w stosunku do słuchaczy, jest bardzo cierpliwa i życzliwa, doskonale rozumie oczekiwania i potrzeby osób starszych.

Alicja Korytkowska (prezes zarządu Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kertz)

Realizując powierzane jej zadania, Paulina dała poznać się jako osoba odpowiedzialna i godna zaufania. Z entuzjazmem i zaangażowaniem podejmuje się realizacji kolejnych zadań, wykazując przy tym kreatywne i nieszablonowe podejście do każdego szkolenia.

Jako trener Paulina łączy gruntowne przygotowanie i dużą wiedzę merytoryczną z umiejętnością prezentowania omawianych zagadnień w sposób przystępny i praktyczny. W swojej pracy trenerskiej Paulina sprawnie łączy aktywizujące metody pracy warsztatowej z formami wykładowymi, wykazując przy tym dużą elastyczność i umiejętność dostosowania programu do rodzaju grupy szkoleniowej. Na podstawie własnych obserwacji oraz ankiet ewaluacyjnych mogę stwierdzić, że prowadzone przez nią szkolenia cieszą się dużym uznaniem uczestników, szczególnie ze względu na wysoki poziom merytoryczny, dużą otwartość na grupę oraz entuzjazm i radość z wykonywanej pracy.

Paulina jest osobą samodzielną i konsekwentną w działaniu. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, a  jej ambicja i duża motywacja wewnętrzna stanowią gwarancję jej rozwoju osobistego i zawodowego.

Jestem przekonany o wysokich kompetencjach trenerskich Pauliny Kierzek-Trzeciak, dlatego zamierzam kontynuować naszą współpracę w przyszłości. Jednocześnie polecam Paulinę jako profesjonalnego trenera i odpowiedzialnego pracownika.

Maciej Rzepkowski (trener biznesu, właściciel firmy szkoleniowej MR Expert Novis)

Maciej Rzepkowski
Agnieszka Cieliczka

Przystąpiłam do wyzwania Pauliny nieufna do moich słów pisanych, nie lubiąc swoich tekstów. Gdy pisałam, nie przychodziło mi to łatwo i często miałam wrażenie, że stworzyłam instrukcję, a nie artykuł. Po wyzwaniu pozwalam sobie pisać i szybko puszczać to w świat. Przestałam tak bardzo analizować, to co napisałam i jakie będzie w odbiorze, a bardziej skupiam się na tym, by pisać z serca i tylko sprawdzam czy jestem dobrze zrozumiana. Szczególne wrażenie wywarło na mnie ćwiczenie pisania automatycznego, które mimo że bezsensowne, było bardzo fajnie odbierane przez uczestników wyzwania. Doszłam do wniosku, że cyzelowanie i pielęgnowanie tekstu, w moim przypadku, prowadzi do niepotrzebnego stresu, a wszelkie błędy nie zaburzają odbioru.

Polecam pracę z Pauliną, ponieważ dzięki niej rzetelna praca jest połączona z kreatywnością, poczuciem humoru i dużą dawką serdeczności.

Agnieszka Cieliczka (pedagog nieszkolny, autorka programów edukacyjnych, uczestniczka wyzwania „Zacznij pisać i chciej więcej!”)

http://agnieszkacieliczka.pl/

Chciałabym Ci, Paulinko, bardzo podziękować za Twoją pracę nad moimi tekstami. Między innymi dzięki Tobie wydałam kilka książek, są też płyty z moimi piosenkami. Masz ogromną wiedzę i łatwość jej przekazywania, poprawiając okazujesz życzliwość, co ma duże znaczenie dla osób niepewnych swojego pisania. Nie jest łatwo przekonać mnie do zmian w tych utworach, które uważam za skończone, jednak Ty, z Twoją anielską cierpliwością potrafiłaś nie tylko wskazać błąd ale i naprowadzić na dobrą drogę w taki sposób, że w końcu uznawałam, że to mój pomysł… ale w głębi duszy wiedziałam, jak było naprawdę i za to również dziękuję. Potrafisz zmusić umysł piszącego do większego wysiłku, do pracy w określonym kierunku, a to bardzo ważne. To, że nie mówisz „Tu jest źle, popraw” tylko „Zastanów się jak można napisać to inaczej”. Jednym słowem nie dajesz ryb, ale wędkę, a to się liczy w samodzielnym pisaniu i właśnie łowienia, a nie starania się o następną wędkę można się nauczyć od Ciebie. Zachęcam bardzo gorąco

Jolanta Miśkiewicz (Autorka 10 książek z poezją i prozą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej utwory zostały też opublikowane w przeszło 40 antologiach)

Jola Miśkiewicz
Anna Marta Wilczkowska

Jeśli można połączyć serdeczność, temperament, inteligencję, wdzięk i profesjonalizm z poczuciem humoru, taktem i dyskrecją, a następnie napełnić to wszystko rzetelną wiedzą – to będzie szkic do obrazu Pauliny. 

Niezmordowana w inspirowaniu innych i siebie. Twórcza i dodająca skrzydeł. Obdarza mądrą, motywującą pomocą, zaraża entuzjazmem.

Posiada wyjątkowe umiejętności do pracy z ludźmi, wspaniały warsztat trenerski i ogromną, interdyscyplinarną wiedzę.

Polecam. Paulina jest świetna.

Jeśli myślisz, że to niemożliwe – po prostu sprawdź. Doświadcz. Skorzystasz.

Anna Marta Wilczkowska (Menedżer, trener II stopnia, coach, pedagog, arteterapeutka, artysta plastyk. Współautorka wydawnictwa „Spróbuj inaczej” dotyczącego rozwoju kompetencji twórczych człowieka)

https://mozepoprostuzaczne.blogspot.com

Odświeżający, magnetyczny, praktyczny. To moje główne reakcje na wyzwanie Pauliny, w którym wzięłam udział. Dzięki bardzo prostym zadaniom, ale za to trafiającym jak laser w sedno tematu – mogłam z nowej perspektywy spojrzeć na to, jak piszę i po co piszę. Dostrzegłam, że mam mój własny styl pisania i… polubiłam go. Bo dzięki Paulinie wiem, że każdy sposób wyrażania siebie może trafić do moich odbiorców, może daj wartość, przyjemność lub to, co sobie zaplanuję. 

Kaśka Żbikowska (Pasjonatka sensownego rozwoju i edukatorka przyszłości, uczestniczka wyzwania „Zacznij pisać i chciej więcej!”)

https://www.digitalgirls.pl

Kaśka Żbikowska