Kurs online dla tych, którzy kochają słowa

PRAKTYCZNY KURS PISANIA

od pierwszego zdania do własnego stylu

POZWÓL, ŻE ODGADNĘ TWOJE MARZENIA ZWIĄZANE Z PISANIEM…

EKSPRESJA

Pragniesz pisać tak, żeby wyrażać siebie. I niezależnie od tego, czy piszesz tylko dla siebie czy dla czytelników, to chcesz, żeby Twoje teksty odzwierciedlały Twoją osobowość.

REGULARNOŚĆ

Chcesz pisać częściej, więcej i bardziej regularnie, bo przecież lubisz pisać, a wiesz, że regularna praktyka przyniesie Ci same korzyści. Potrzeba Ci tylko odrobiny motywacji.

SWOBODA

Marzysz, by pisać z lekkością i bez obaw, że zabraknie Ci słów, żeby wyrazić wszystko to, co masz do przekazania. Chcesz po prostu pisać. Tak, jak czujesz. Tak, jak lubisz! Po swojemu!

ZGADZA SIĘ?

Jestem pewna, że Twoja lista jest znacznie dłuższa, ale założę się też, że chociaż dwa ze wskazanych przeze mnie marzeń znalazły się na niej. Skąd ta pewność? Z doświadczenia, własnego i moich klientów. Z rozmów z osobami na różnych etapach przygody z pisaniem. A także na podstawie przeświadczenia, że..

Potrafisz. Powinieneś. I jeśli jesteś na tyle odważny, żeby zacząć [pisać], zaczniesz. (Stephen King)

DLA KOGO JEST TEN KURS?

DLA CIEBIE, JEŚLI:
+ piszesz lub chcesz zacząć pisać i potrzebujesz motywacji, żeby robić to regularnie;

+ jesteś ciekawy, co może się wydarzyć, kiedy zaczniesz więcej i częściej pisać;

+ chcesz zrobić coś dla siebie, spełniając swoje marzenia o pisaniu;

+ chcesz zacząć wykorzystać swój potencjał pisarski i tworzyć teksty zgodne z Tobą i pisane Twoim językiem;

+ żeby to wszystko osiągnąć, potrzebujesz konkretnych wskazówek, ćwiczeń pisarskich oraz wsparcia merytorycznego i motywacyjnego.

NIE DLA CIEBIE, JEŚLI:
- nie masz ochoty pracować nad swoim stylem, pisać regularnie, uczyć się i rozwijać;

- jesteś nastawiony na pisarską harówkę i ostrą krytykę Twoich tekstów;

- szukasz miejsca, gdzie nauczysz się, jak tworzyć konkretne formy i gatunki literackie, jak skomponować powieść kryminalną czy napisać sonet;

- oczekujesz gotowych rozwiązań typu ``3 proste sposoby na lepsze pisanie``.

NIE CZEKAJ, ZRÓB PIERWSZY KROK DO SPEŁNIENIA MARZEŃ O PISANIU!

PROGRAM KURSU

MODUŁ I

Jak zaczynać i nie przestawać, czyli o rozpisaniu i motywacji do dalszego tworzenia.

Tydzień 1: Ćwiczenia i techniki wspomagające regularne pisanie.

Tydzień 2: Blokadom powiedz nie, czyli co zrobić, kiedy nie wiesz jak i o czym pisać.

Tydzień 3: Pisanie jako część Twojej codzienności.

MODUŁ II

Szczypta teorii i garść praktyki, czyli wstęp do warsztatu pisarskiego.

Tydzień 4: Słowo do słowa - techniki rozszerzania osobistego słownika.

Tydzień 5: Pokaż albo opowiedz, o różnicach pomiędzy opisem a opowiadaniem.

Tydzień 6: Punkt widzenia zależy od... piszącego.

MODUŁ III

W dobrym stylu, po swojemu, czyli o odnajdywaniu swojego stylu pisania.

Tydzień 7: Styl, stylistyka, stylizacja - jak je świadomie stosować.

Tydzień 8: Ile powinno być autora w tekście - o narracji.

Tydzień 9: A jak Ty chcesz pisać?

TROCHĘ LOGISTYKI, CZYLI CO, GDZIE I KIEDY

ONLINE

Cały kurs prowadzony jest w internecie w dwóch formułach: warsztatowej i e-mailowej. Od Ciebie zależy, którą wybierzesz. Jeśli wolisz pracować w grupie i czerpać energię oraz inspirację od innych piszących, to warsztaty są dla Ciebie idealne. Jeśli natomiast preferujesz pracę samodzielną albo nie możesz do nas dołączyć w poniedziałkowe wieczory, to wybierz kurs mailowy.

CZAS

Kurs trwa 9 tygodni. Raz w tygodniu albo widzimy się na dwugodzinnych warsztatach online, albo otrzymujesz ode mnie mail z instrukcjami do samodzielnej pracy. Choć to Ty zdecydujesz, ile czasu spędzisz tygodniowo na praktyce pisarskiej, to będę Cię zachęcała do regularnego, codziennego pisania.

WSPARCIE

W czasie trwania kursu jestem też dostępna, jeśli tylko będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, możesz się ze mną kontaktować mailowo. Jeśli natomiast będziesz potrzebował dodatkowej indywidualnej porady, możesz skorzystać ze spotkań 1:1 w ramach pakietu konsultacji indywidualnych w promocyjnej cenie.

Robisz to tak: siadasz przed klawiaturą i piszesz słowo po słowie, dopóki nie zakończysz pracy. To takie proste. I to takie trudne. (Neil Gaiman)

A TY CO MYŚLISZ O PISANIU?

Dla wielu uczestników moich kursów pisanie jest na początku trudnym, żmudnym i niewdzięcznym zajęciem. Bo choć lubią i chcą pisać, to negatywne doświadczenia z przeszłości sprawiają, że pisanie kojarzy im się najczęściej ze szkolnym obowiązkiem i obawiami przed krytyką. Wystarczy jednak udział w pierwszych warsztatach, żeby przekonali się, że pisanie to świetna zabawa, pełna radości tworzenia i rozwoju nieograniczonych pokładów kreatywności, które tkwią w każdym z nas.

ZOBACZ, CO TY MOŻESZ ZYSKAĆ, BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE

NAUCZYSZ SIĘ:

• jakie ćwiczenia wykonywać, żeby pisać z coraz większą swobodą i pewnością siebie

• jak świadomie stosować podstawowe techniki literackie

• jak pisać coraz ciekawsze teksty

• jak rozszerzać zakres słownictwa

• skąd czerpać pomysły

• jak motywować się do pisania

ZACZNIESZ:

• pisać regularnie - w ciągu kursu napiszesz przynajmniej 9 nowych tekstów i zapełnisz dziesiątki stron nowymi słowami, pomysłami, zaczątkami opowieści

• realizować swoje marzenia o pisaniu

• wyrażać siebie w słowach, nazywać swoje przeżycia, emocje i wrażenia

A DODATKOWO:

• przekonasz się, że pisanie to świetna zabawa

• zobaczysz, że 15 minut pisania dziennie wystarczy, żebyś zaczął doświadczać magii

• przekonasz się, że i Ty jesteś w stanie w ciągu dosłownie 20 minut stworzyć ciekawą, pełną życia i wciągającą opowieść albo wiersz na temat, o którym wcześniej nawet byś nie pomyślał

KROK PO KROKU PRZEPROWADZĘ CIĘ PRZEZ PROCES, W WYNIKU KTÓREGO ZYSKASZ MOTYWACJĘ DO REGULARNEGO PISANIA, A TWOJE TEKSTY BĘDĄ SIĘ STAWAŁY CORAZ CIEKAWSZE, BARDZIEJ ORYGINALNE I TWÓRCZE. 

OPINIE UCZESTNIKÓW MOICH WARSZTATÓW PISARSKICH

Paulina nauczyła mnie być kreatywnym twórcą. Spowodowała, że na dużym luzie zaczęłam uruchamiać własną wyobraźnię, wykorzystując nauczone techniki pisarskie, by stworzyć ciekawą, nietuzinkową fabułę. Poprzez wykłady, a przede wszystkim ćwiczenia językowe, prowadzone w formie zabawy, Paulina przekazała nam, słuchaczom warsztatów, ogromną wiedzę na temat budowania postaci, obrazów, opisu przestrzeni, stylu. Ćwiczenia te rozszerzyły moją wiedzę dotyczącą warsztatu pisania m.in. pomogły mi poszerzyć zakres słów tak potrzebnych, aby tekst był zwięzły i klarowny, nauczyły mnie, jak tworzyć ciekawe dialogi, jak zbudować nastrój, narracje, czy stworzyć piękne metafory dookreślające to, co nieopisywalne. A przede wszystkim uwierzyłam, że im więcej w tekście jest mnie, tym bardziej jest on poruszający.

Reasumując – Paulina działa inspirująco na słuchaczy prowadzonych przez nią warsztatów, do tego stwarza świetny nastrój. Na jej warsztatach jest po prostu miło. Polecam, gdyż miałam to szczęście być jej słuchaczem.

Jola Jaśkiewicz (autorka dwóch tomików poetyckich, książeczek dla dzieci oraz licznych publikacji w pracach zbiorowych, laureatka kilku konkursów literackich)

Jola Jaśkiewicz
Ewa Plummer
Co wspólnego ma wojskowy służbista z gotowaniem jajek na miękko w studiu telewizyjnym? Trzy zdrowaśki czy aria z opery „Moniuszki” – jaki jest właściwy czas na ugotowanie jajka na miękko? Co będzie się działo wieczorem w nawiedzonym zamku i co wspólnego z tym ma komendant policji?
W życiu nie przypuszczałabym, że w ciągu 25 minut potrafię wykreaować powieść niemal sensacyjną, której akcja rozpoczyna się w telewizyjnej śniadaniówce. Nie spodziewałam się, że mogę stworzyć historię, która trzyma czytelnika w napięciu, a losy moich bohaterów przeplatają się z losami bohaterów pozostałych uczestników warsztatów.
Paulina udowodniła mi nie tylko, że potrafię pisać na zawołanie i na czas, ale w dodatku ciekawie. Wiem, że autorzy książek często podpisują umowy z wydawnictwem jeszcze przed napisaniem swojego dzieła i aby dotrzymać terminów codziennie piszą fragmenty swoich powieści czy poradników. Do niedawna nie wiedziałam, jak oni to robią? Zawsze wydawało mi się, że należy czekać na wenę. Paulina, prowadząca warsztaty pisarskie w ramach Klubu Rozwoju (i) Słowa dowiodła, że czekanie na wenę może być zgubne natomiast pisanie „tu i teraz” przynosi zaskakujące rezultaty.
Wciąż czytam fragment swojej opowieści i nie dowierzam sobie: „Czy to naprawdę ja napisałam?”.
Tak! To moje dzieło!
Z niecierpliwością czekam na następne spotkanie!!
Ewa Plummer (Dyrektorka Klubu Nauczyciela, https://klubnauczyciela.com/, uczestniczka warsztatów twórczego pisania w ramach Klubu Rozwoju (i) Słowa)

Przystąpiłam do wyzwania Pauliny nieufna do moich słów pisanych, nie lubiąc swoich tekstów. Gdy pisałam, nie przychodziło mi to łatwo i często miałam wrażenie, że stworzyłam instrukcję, a nie artykuł. Po wyzwaniu pozwalam sobie pisać i szybko puszczać to w świat. Przestałam tak bardzo analizować, to co napisałam i jakie będzie w odbiorze, a bardziej skupiam się na tym, by pisać z serca i tylko sprawdzam czy jestem dobrze zrozumiana. Szczególne wrażenie wywarło na mnie ćwiczenie pisania automatycznego, które mimo że bezsensowne, było bardzo fajnie odbierane przez uczestników wyzwania. Doszłam do wniosku, że cyzelowanie i pielęgnowanie tekstu, w moim przypadku, prowadzi do niepotrzebnego stresu, a wszelkie błędy nie zaburzają odbioru.

Polecam pracę z Pauliną, ponieważ dzięki niej rzetelna praca jest połączona z kreatywnością, poczuciem humoru i dużą dawką serdeczności.

Agnieszka Cieliczka (pedagog nieszkolny, autorka programów edukacyjnych, uczestniczka wyzwania „Zacznij pisać i chciej więcej!”)

Agnieszka Cieliczka

Szkolenie, na którym wspaniale spędziłam czas bawiąc się jak dziecko własną wyobraźnią. Podejście pani dr Pauliny Kierzek-Trzeciak do uczestników spotkania sprawiło, że wiele osób zaangażowało się w zabawę słowami, budowanie własnych historii, pisanie automatyczne, piramidy słów. Był to świetny trening twórczego pisania, który poszerzył moją świadomość językową, rozwinął twórcze myślenie, a techniki zabawy słowem wykorzystałam w pracy z uczniami. Naprawdę, mogliśmy przeżyć to sami!

Kamila Sharma (członki Klubu Nauczyciela, uczestniczka warsztatow online „Przeżyj to sam – czyli twórcze pisanie w praktyce”)

PAKIETY KURSOWE

Sprawdź i wybierz ten, który pasuje do Ciebie!

PAKIET WARSZTATOWY

tylko 12 miejsc

Co zawiera pakiet warsztatowy?

• 9 warsztatów online, w trakcie których w przyjaznej, pozytywnej i twórczej atmosferze będziesz rozwijał swój pisarski potencjał
• wiadomość e-mail po każdym spotkaniu zawierająca wiedzę na temat omawianych zagadnień oraz zestaw ćwiczeń z warsztatów

BONUS 1:

• bezpłatny udział w dodatkowych warsztatach online ``Jak przestać martwić się krytyką?``, dzięki którym poznasz sposoby radzenia sobie z obawami przed krytyką Twoich tekstów, nauczysz się uniezależniać od opinii innych i porzucisz potrzebę szukania akceptacji na zewnątrz. Warsztaty odbędą się w poniedziałek zaraz po zakończeniu 9-tygodniowego kursu.

BONUS 2:

• możliwość zakupu pakietu do 5 godzin konsultacji indywidualnych online w promocyjnej cenie £30 lub 150zł/60 minut na bazie 3 stron tekstu

PAKIET E-MAILOWY

pracuj w swoim czasie

Co zawiera pakiet e-mailowy?

• 9 wiadomości e-mail wysyłanych prosto na Twoją skrzynkę w każdy poniedziałek
• każda wiadomość będzie zawierała ćwiczenia dotyczące zagdnień omawianych w danym tygodniu, instrukcję ich wykonania oraz wiedzę na dany temat związany z rozwojem pisania

BONUS 1:

• infografika z praktycznymi wskazówkami, jak przestać przejmować się krytyką i śmielej dzielić się swoimi tekstami z czytelnikami

BONUS 2:

• możliwość zakupu pakietu do 5 godzin konsultacji indywidualnych online w promocyjnej cenie £30 lub 150zł/60 minut na bazie 3 stron tekstu

Pierwsza edycja kursu już trwa, jeśli chcesz dołączyć do kolejnej, zapisz się na listę oczekujących, pisząc na adres: [email protected]

Paulina Kierzek-Trzeciak

O MNIE

Nazywam się Paulina Kierzek-Trzeciak. Jestem doktorem literaturoznawstwa, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką twórczego pisania i artystką.

Pomysł na „Praktyczny kurs pisania” pojawił się w mojej głowie jako odpowiedź na problemy, z jakimi borykają się początkujący pisarze oraz osoby, które bardzo chciałyby pisać, ale z różnych powodów tego nie robią. Moim wielkim pragnieniem jest, żeby ci, którzy marzą o pisaniu, zaczęli wreszcie to robić i pozwolili sobie na odkrycie nieograniczonych pokładów własnej kreatywności. Bez obaw o to, czy są wystarczająco dobrzy! Bez zmuszania się do ciężkiej pracy! Bez frustracji wynikającej z wpatrywania się w pustą kartkę lub klawiaturę komputera!

Literaturę i język zgłębiam od ponad 20 lat. Rozwojem osobistym zajmuję się przeszło 10. Do tego spełniam swoje marzenia o tworzeniu sztuki. Jestem autorką książki i licznych artykułów z zakresu badań muzyczno-literackich. Redagowałam czasopisma naukowe i literaturę piękną, w tym także książki dla dzieci. Prowadziłam szkolenia i warsztaty dla korporacji, instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i klientów indywidualnych. Oferuję warsztaty rozwoju osobistego i konsultacje indywidualne w zakresie rozwoju kreatywności. Współpracuję także z polskimi uczelniami w Londynie. Przede wszystkim jednak wspieram moich klientów w drodze ku bardziej twórczemu życiu.

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?

Jeśli nie jesteś pewien, czy ten kurs jest dla Ciebie lub masz pytania dotyczące programu, napisz do mnie ([email protected]), a chętnie porozmawiam z Tobą i rozwieję wszelkie wątpliwości

W kwestii zapisów oraz płatności skontaktuj się natomiast z Ewą ([email protected]), która przeprowadzi Cię przez cały proces rejestracji