Kurs online dla tych, którzy kochają słowa

PRAKTYCZNY KURS PISANIA

od pierwszego zdania do własnego stylu

kolejna edycja w przygotowaniu

ale już teraz możesz kupić kursoksiążkę

POZWÓL, ŻE ODGADNĘ TWOJE MARZENIA ZWIĄZANE Z PISANIEM…

EKSPRESJA

Pragniesz pisać tak, żeby wyrażać siebie. I niezależnie od tego, czy piszesz tylko dla siebie czy dla czytelników, to chcesz, żeby Twoje teksty odzwierciedlały Twoją osobowość.

REGULARNOŚĆ

Chcesz pisać częściej, więcej i bardziej regularnie, bo przecież lubisz pisać, a wiesz, że regularna praktyka przyniesie Ci same korzyści. Potrzeba Ci tylko odrobiny motywacji.

SWOBODA

Marzysz, by pisać z lekkością i bez obaw, że zabraknie Ci słów, żeby wyrazić wszystko to, co masz do przekazania. Chcesz po prostu pisać. Tak, jak czujesz. Tak, jak lubisz! Po swojemu!

ZGADZA SIĘ?

Jestem pewna, że Twoja lista jest znacznie dłuższa, ale założę się też, że chociaż dwa ze wskazanych przeze mnie marzeń znalazły się na niej. Skąd ta pewność? Z doświadczenia, własnego i moich klientów. Z rozmów z osobami na różnych etapach przygody z pisaniem. A także na podstawie przeświadczenia, że..

Potrafisz. Powinieneś. I jeśli jesteś na tyle odważny, żeby zacząć [pisać], zaczniesz. (Stephen King)

DLA KOGO JEST TEN KURS?

DLA CIEBIE, JEŚLI:
+ piszesz lub chcesz zacząć pisać i potrzebujesz motywacji, żeby robić to regularnie;

+ jesteś ciekawy, co może się wydarzyć, kiedy zaczniesz więcej i częściej pisać;

+ chcesz zrobić coś dla siebie, spełniając swoje marzenia o pisaniu;

+ chcesz zacząć wykorzystać swój potencjał pisarski i tworzyć teksty zgodne z Tobą i pisane Twoim językiem;

+ żeby to wszystko osiągnąć, potrzebujesz konkretnych wskazówek, ćwiczeń pisarskich oraz wsparcia merytorycznego i motywacyjnego.

NIE DLA CIEBIE, JEŚLI:
- nie masz ochoty pracować nad swoim stylem, pisać regularnie, uczyć się i rozwijać;

- jesteś nastawiony na pisarską harówkę i ostrą krytykę Twoich tekstów;

- szukasz miejsca, gdzie nauczysz się, jak tworzyć konkretne formy i gatunki literackie, jak skomponować powieść kryminalną czy napisać sonet;

- oczekujesz gotowych rozwiązań typu ``3 proste sposoby na lepsze pisanie``.

NIE CZEKAJ, ZRÓB PIERWSZY KROK DO SPEŁNIENIA MARZEŃ O PISANIU!

PROGRAM KURSU

MODUŁ I

Jak zaczynać i nie przestawać, czyli o rozpisaniu i motywacji do dalszego tworzenia.

Tydzień 1: Ćwiczenia i techniki wspomagające regularne pisanie.

Tydzień 2: Blokadom powiedz nie, czyli co zrobić, kiedy nie wiesz jak i o czym pisać.

Tydzień 3: Pisanie jako część Twojej codzienności.

MODUŁ II

Szczypta teorii i garść praktyki, czyli wstęp do warsztatu pisarskiego.

Tydzień 4: Słowo do słowa - techniki rozszerzania osobistego słownika.

Tydzień 5: Przedstaw albo opowiedz, o różnicach pomiędzy opisem a opowiadaniem.

Tydzień 6: Punkt widzenia zależy od... piszącego.

MODUŁ III

W dobrym stylu, po swojemu, czyli o odnajdywaniu swojego stylu pisania.

Tydzień 7: Styl, stylistyka, stylizacja - jak je świadomie stosować.

Tydzień 8: Po co i dla kogo, czyli o celu pisania i czytelniku modelowym.

Tydzień 9: A jak Ty chcesz pisać?

TROCHĘ LOGISTYKI, CZYLI CO, GDZIE I KIEDY

ONLINE

Cały kurs prowadzony jest w formule warsztatów online. Możesz też pracować z kursoksiążką. Ty wybierasz. Jeśli wolisz pracować w grupie i czerpać energię oraz inspirację od innych piszących, to warsztaty są dla Ciebie idealne. Jeśli natomiast preferujesz pracę samodzielną albo nie możesz do nas dołączyć w piątkowe wieczory, to wybierz kursoksiążkę.

CZAS

Kurs trwa 9 tygodni. Widzimy się raz w tygodniu na na dwugodzinnych warsztatach online albo raz w tygodniu przechodzisz do kolejnego rozdziału kursoksiążki. Choć to Ty zdecydujesz, ile czasu spędzisz tygodniowo na praktyce pisarskiej, to będę Cię zachęcała do regularnego, codziennego pisania.

WSPARCIE

W czasie trwania kursu jestem też dostępna, jeśli tylko będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, możesz się ze mną kontaktować mailowo. Jeśli natomiast będziesz potrzebował dodatkowej indywidualnej porady, możesz skorzystać ze spotkań 1:1 w promocyjnej cenie.

Robisz to tak: siadasz przed klawiaturą i piszesz słowo po słowie, dopóki nie zakończysz pracy. To takie proste. I to takie trudne. (Neil Gaiman)

A TY CO MYŚLISZ O PISANIU?

Dla wielu uczestników moich kursów pisanie jest na początku trudnym, żmudnym i niewdzięcznym zajęciem. Bo choć lubią i chcą pisać, to negatywne doświadczenia z przeszłości sprawiają, że pisanie kojarzy im się najczęściej ze szkolnym obowiązkiem i obawiami przed krytyką. Wystarczy jednak udział w pierwszych warsztatach, żeby przekonali się, że pisanie to świetna zabawa, pełna radości tworzenia i rozwoju nieograniczonych pokładów kreatywności, które tkwią w każdym z nas.

ZOBACZ, CO TY MOŻESZ ZYSKAĆ, BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE

NAUCZYSZ SIĘ:

• jakie ćwiczenia wykonywać, żeby pisać z coraz większą swobodą i pewnością siebie

• jak świadomie stosować podstawowe techniki literackie

• jak pisać coraz ciekawsze teksty

• jak rozszerzać zakres słownictwa

• skąd czerpać pomysły

• jak motywować się do pisania

ZACZNIESZ:

• pisać regularnie - w ciągu kursu napiszesz przynajmniej 9 nowych tekstów i zapełnisz dziesiątki stron nowymi słowami, pomysłami, zaczątkami opowieści

• realizować swoje marzenia o pisaniu

• wyrażać siebie w słowach, nazywać swoje przeżycia, emocje i wrażenia

A DODATKOWO:

• przekonasz się, że pisanie to świetna zabawa

• zobaczysz, że 15 minut pisania dziennie wystarczy, żebyś zaczął doświadczać magii

• przekonasz się, że i Ty jesteś w stanie w ciągu dosłownie 20 minut stworzyć ciekawą, pełną życia i wciągającą opowieść albo wiersz na temat, o którym wcześniej nawet byś nie pomyślał

KROK PO KROKU PRZEPROWADZĘ CIĘ PRZEZ PROCES, W WYNIKU KTÓREGO ZYSKASZ MOTYWACJĘ DO REGULARNEGO PISANIA, A TWOJE TEKSTY BĘDĄ SIĘ STAWAŁY CORAZ CIEKAWSZE, BARDZIEJ ORYGINALNE I TWÓRCZE. 

OPINIE UCZESTNIKÓW PIERWSZEJ EDYCJI KURSU

Gosia

Poniedziałek. To dzień najmniej ulubiony przez ludzi. Jest też jednym z cięższych dni w moim osobistym tygodniu. Jest jednak coś, co poniedziałek lubi, dzięki czemu puszy się i wie, że ma jedną z wyższych pozycji w całym tygodniu. To wieczorne spotkania z piórem, kartką papieru i grupą świetnych osób. Chociaż czasem wydaje mi się, że dziś zmęczenie weźmie górę i nie wykrzesam z siebie nic, Paulina jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otwiera drzwi do mojej wyobraźni. Magia.

Gosia Sędzielewska

Najlepsze kursy to takie, podczas których od razu wykorzystujemy przekazaną nam wiedzę. Odpowiednia porcja teorii służy temu, by zainspirować uczestników do kreatywnych poszukiwań własnego stylu. Kurs Praktycznego Pisania pozwala rozwinąć skrzydła zarówno tym, dla których tworzenie tekstów, jest przyjemnością, jak i tym, którzy mają pewne opory przed postawieniem choćby pierwszego znaku w jakiejkolwiek formie pisanej. Dla mnie, PKP był najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tygodnia. Paulina i wspaniali współuczestnicy warsztatów co tydzień dodawali mi energii, radości i inspirowali mnie do wychodzenia poza swoją strefę komfortu, bez oceniania i w twórczej atmosferze. To najlepszy sposób na spędzenie czasu ze słowem i ludźmi, którzy równie mocno, jak ja, lubią nad nim pracować.

Karolina Jabłońska

Karolina
Agata

Pierwsza edycja Praktycznego Kursu Pisania była strzałem w dziesiątkę! 

Kurs umożliwił uczestnikom poznanie różnych technik pisania, rozwinięcie umiejętności pisarskich, a także dobrą zabawę! Przed napisaniem „tekstów właściwych” praktykowaliśmy na każdym spotkaniu pisanie automatyczne, które daje nieraz dostęp do „różnych nieznanych światów”… Każde zadanie wymyślone przez Paulinę było inne, jedyne w swoim rodzaju. Dzięki wykonywaniu ich dowiedzieliśmy się, na co nas stać…

Serdecznie polecam Praktyczny Kurs Pisania.

Agata Pempera

PAKIETY KURSOWE

Sprawdź i wybierz ten, który pasuje do Ciebie!

PAKIET WARSZTATOWY

tylko 12 miejsc

Pakiet warsztatowy to 9 praktycznych zajęć online, w trakcie których w przyjaznej, pozytywnej i twórczej atmosferze będziesz rozwijał swój pisarski potencjał, kreując coraz odważniejsze teksty i wyrażające przy tym swoją osobowość. Każde spotkanie zawiera niezbędną dawkę teorii, całą masę praktyki i nieocenioną moc twóczą płynącą z energii grupy.

BONUS:
Uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo kursoksiążkę o wartości £39, zawierającą wszystkie omawiane zagadnienia oraz instrukcje wykonania ćwiczeń. Dzięki niej będziesz mógł w każdej chwili wrócić do dowolnego tematu i przećwiczyć go raz jeszcze.

pakiet warsztatowy jest obecnie niedostępny

zapisz się na newsletter, żeby nie przegapić informacji o kolejnej edycji kursu

KURSOKSIĄŻKA

pracuj w swoim czasie

Kursoksiążka - wysyłana w formie pliku PDF - to przejrzysty i praktyczny przewodnik po kolejnych modułach kursu. Każdy rozdział zawiera niezbędną dawkę teorii oraz instrukcje wykonania wszystkich ćwiczeń. Dzięki tej formule możesz pracować nad kolejnymi zagadnieniami w najdogodniejszym dla Ciebie czasie.

Praca z kursoksiążką pozwoli Ci przejść przez proces budowania samoświadomości twórczej i pisarskiej.

cena: £39

napisz do mnie już teraz i zamów swój egzemplarz cyfrowej kursoksiążki

* Ceny promocyjne obowiązują do 30 kwietnia 2021. Istnieje możliwość zapłaty w dwóch ratach. Więcej informacji: [email protected]

Paulina Kierzek-Trzeciak

O MNIE

Nazywam się Paulina Kierzek-Trzeciak. Jestem doktorem literaturoznawstwa, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką twórczego pisania i artystką.

Pomysł na „Praktyczny kurs pisania” pojawił się w mojej głowie jako odpowiedź na problemy, z jakimi borykają się początkujący pisarze oraz osoby, które bardzo chciałyby pisać, ale z różnych powodów tego nie robią. Moim wielkim pragnieniem jest, żeby ci, którzy marzą o pisaniu, zaczęli wreszcie to robić i pozwolili sobie na odkrycie nieograniczonych pokładów własnej kreatywności. Bez obaw o to, czy są wystarczająco dobrzy! Bez zmuszania się do ciężkiej pracy! Bez frustracji wynikającej z wpatrywania się w pustą kartkę lub klawiaturę komputera!

Literaturę i język zgłębiam od ponad 20 lat. Rozwojem osobistym zajmuję się przeszło 10. Do tego spełniam swoje marzenia o tworzeniu sztuki. Jestem autorką książki i licznych artykułów z zakresu badań muzyczno-literackich. Redagowałam czasopisma naukowe i literaturę piękną, w tym także książki dla dzieci. Prowadziłam szkolenia i warsztaty dla korporacji, instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i klientów indywidualnych. Oferuję warsztaty rozwoju osobistego i konsultacje indywidualne w zakresie rozwoju kreatywności. Współpracuję także z polskimi uczelniami w Londynie. Przede wszystkim jednak wspieram moich klientów w drodze ku bardziej twórczemu życiu.

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?

Jeśli nie jesteś pewien, czy ten kurs jest dla Ciebie lub masz pytania dotyczące programu, napisz do mnie ([email protected]), a chętnie porozmawiam z Tobą i rozwieję wszelkie wątpliwości

W kwestii zapisów oraz płatności skontaktuj się natomiast z Ewą ([email protected]), która przeprowadzi Cię przez cały proces rejestracji