Klub Rozwoju (i) Słowa

Cykl warsztatów twórczego pisania

KOLEJNA EDYCJA WKRÓTCE, ALE JUŻ TERAZ ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OSÓB ZAINTERESOWANYCH

Wyzwanie_8

CHCIAŁBYŚ

* pisać… tak po prostu, dla siebie, dla przyjemności;

* pisać… książki, bloga, e-book, artykuły i posty;

* pisać… częściej, lepiej i z coraz większą swobodą;

* pisać… w swoim własnym niepowtarzalnym stylu;

ALE…

* nie wiesz, od czego zacząć;

* blokuje Cię przekonanie, że nie potrafisz pisać;

* obawiasz się oceny albo wydaje Ci się, że Twoje teksty są zbyt słabe; 

* trudno jest Ci znaleźć motywację, żeby pisać regularnie;

* kiedy czytasz teksty innych, myślisz: “Oni tak po prostu siadają i piszą… Oni mają talent, a ja…

DOŁĄCZ DO NAS I…

* zamień ciągłe myślenie o pisaniu na rzeczywiste pisanie;

* znajdź w sobie odwagę, żeby pisać, a może nawet publikować;

* poznaj ćwiczenia i techniki do rozwoju Twojego pisarskiego talentu;

* zacznij pisać regularnie, dzięki czemu Ty zyskasz swobodę w tworzeniu, a Twoje teksty lekkość i charakter

* sięgnij po potencjał pisarki, który w Tobie tkwi i przekonaj się, że pisanie to także zabawa, której efekty mogą Cię naprawdę zaskoczyć!

Paulina Kierzek-Trzeciak

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW JUŻ WKRÓTCE

Co zyskujesz, biorąc udział w warsztatach?

PRAKTYKA

Doświadczysz korzyści codziennej praktyki pisarskiej. Brak Ci motywacji do regularnego pisania? Tu ją znajdziesz! Nie wiesz, jak zabrać się za pisanie? Ze mną zaczniesz!

ZABAWA

Odkryjesz radość tworzenia i próbowania. W przyjaznej atmosferze przekonasz się, że dobre teksty nie muszą powstawać w bólach.

ROZWÓJ

Dostaniesz szansę, by zmienić podejście do samego siebie jako osoby piszącej. Przekonasz się, że potrafisz pisać i odkryjesz obszary do dalszego rozwoju.

Porzuć wszelkie obawy przed pisaniem,
uruchom swoją kreatywność
i odkryj słowa, które są w Tobie!

OPINIE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW PISARSKICH

Ewa Plummer
Co wspólnego ma wojskowy służbista z gotowaniem jajek na miękko w studiu telewizyjnym? Trzy zdrowaśki czy aria z opery „Moniuszki” – jaki jest właściwy czas na ugotowanie jajka na miękko? Co będzie się działo wieczorem w nawiedzonym zamku i co wspólnego z tym ma komendant policji?
W życiu nie przypuszczałabym, że w ciągu 25 minut potrafię wykreaować powieść niemal sensacyjną, której akcja rozpoczyna się w telewizyjnej śniadaniówce. Nie spodziewałam się, że mogę stworzyć historię, która trzyma czytelnika w napięciu, a losy moich bohaterów przeplatają się z losami bohaterów pozostałych uczestników warsztatów.
Paulina udowodniła mi nie tylko, że potrafię pisać na zawołanie i na czas, ale w dodatku ciekawie. Wiem, że autorzy książek często podpisują umowy z wydawnictwem jeszcze przed napisaniem swojego dzieła i aby dotrzymać terminów codziennie piszą fragmenty swoich powieści czy poradników. Do niedawna nie wiedziałam, jak oni to robią? Zawsze wydawało mi się, że należy czekać na wenę. Paulina, prowadząca warsztaty pisarskie w ramach Klubu Rozwoju (i) Słowa dowiodła, że czekanie na wenę może być zgubne natomiast pisanie “tu i teraz” przynosi zaskakujące rezultaty.
Wciąż czytam fragment swojej opowieści i nie dowierzam sobie: „Czy to naprawdę ja napisałam?”.
Tak! To moje dzieło!
Z niecierpliwością czekam na następne spotkanie!!
Ewa Plummer (Dyrektorka Klubu Nauczyciela, https://klubnauczyciela.com/, uczestniczka warsztatów KRiS i innych kursów pisania)

Poniedziałek. To dzień najmniej ulubiony przez ludzi. Jest też jednym z cięższych dni w moim osobistym tygodniu. Jest jednak coś, co poniedziałek lubi, dzięki czemu puszy się i wie, że ma jedną z wyższych pozycji w całym tygodniu. To wieczorne spotkania z piórem, kartką papieru i grupą świetnych osób. Chociaż czasem wydaje mi się, że dziś zmęczenie weźmie górę i nie wykrzesam z siebie nic, Paulina jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki otwiera drzwi do mojej wyobraźni. Magia.

Gosia Sędzielewska (nauczycielka polonijna, uczestniczka warsztatów KRiS i innych kursów pisania)

Gosia
Jola Jaśkiewicz

Paulina nauczyła mnie być kreatywnym twórcą. Spowodowała, że na dużym luzie zaczęłam uruchamiać własną wyobraźnię, wykorzystując nauczone techniki pisarskie, by stworzyć ciekawą, nietuzinkową fabułę. Poprzez wykłady, a przede wszystkim ćwiczenia językowe, prowadzone w formie zabawy, Paulina przekazała nam, słuchaczom warsztatów, ogromną wiedzę na temat budowania postaci, obrazów, opisu przestrzeni, stylu. Ćwiczenia te rozszerzyły moją wiedzę dotyczącą warsztatu pisania m.in. pomogły mi poszerzyć zakres słów tak potrzebnych, aby tekst był zwięzły i klarowny, nauczyły mnie, jak tworzyć ciekawe dialogi, jak zbudować nastrój, narracje, czy stworzyć piękne metafory dookreślające to, co nieopisywalne. A przede wszystkim uwierzyłam, że im więcej w tekście jest mnie, tym bardziej jest on poruszający.

Reasumując – Paulina działa inspirująco na słuchaczy prowadzonych przez nią warsztatów, do tego stwarza świetny nastrój. Na jej warsztatach jest po prostu miło. Polecam, gdyż miałam to szczęście być jej słuchaczem.

Jola Jaśkiewicz (autorka dwóch tomików poetyckich, książeczek dla dzieci oraz licznych publikacji w pracach zbiorowych, laureatka kilku konkursów literackich, także uczestniczka warsztatów KRiS)

Paulina Kierzek-Trzeciak

 O MNIE

Nazywam się Paulina Kierzek-Trzeciak. Jestem doktorem literaturoznawstwa, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką twórczego pisania i artystką. 

Klub Rozwoju (i) Słowa tworzę z myślą o osobach z podobnymi do Twoich dylematami i potrzebami, bo wiem, przez co przechodzi ktoś, kto chce pisać, ale z jakichś powodów boi się, nie wierzy we własne umiejętności lub boryka się z rozmaitymi blokadami. Jednocześnie wierzę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sięgnął po swoje pisarskie marzenia i po prostu pisał: w swoim własnym stylu i dla własnych celów.

Literaturę i język zgłębiam od ponad 20 lat. Rozwojem osobistym zajmuję się przeszło 10. Do tego spełniam swoje marzenia o tworzeniu sztuki. Jestem autorką książki i licznych artykułów z zakresu badań muzyczno-literackich. Redagowałam czasopisma naukowe i literaturę piękną, w tym także książki dla dzieci. Prowadziłam szkolenia i warsztaty dla korporacji, instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i klientów indywidualnych. Oferuję warsztaty rozwoju osobistego i konsultacje indywidualne w zakresie rozwoju kreatywności. Współpracuję także z polskimi uczelniami w Londynie. Przede wszystkim jednak wspieram moich klientów w drodze ku bardziej twórczemu życiu.

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI? 

Jeśli nie jesteś pewien, czy te warsztaty są dla Ciebie lub masz pytania dotyczące programu, napisz do mnie ([email protected]), a chętnie porozmawiam z Tobą i rozwieję wszelkie wątpliwości