Pisarski Mastermind

Program dla kobiet gotowych na realizację swoich pisarskich marzeń i celów.

Wiem, jakie to trudne, kiedy piszesz i masz poczucie, że jesteś z wszystkimi wyzwaniami zupełnie sama!

Obie wiemy, że nikt nie napisze za Ciebie książki, nie poprowadzi Twojego bloga ani nie opowie Twojej historii. Jako osoba pisząca zdajesz sobie z tego sprawę i choć nie oczekujesz, że ktokolwiek wyręczy Cię w tym procesie, to i Tobie prawdopodobnie doskwiera czasem twórcza samotność.
Uczucie to jest szczególnie dotkliwe, kiedy dopadają Cię wątpliwości, czy Twoje pisanie jest w ogóle cokolwiek warte, kiedy już sama nie wiesz, jak najlepiej rozwinąć fabułę albo kiedy zwyczajnie przydałby Ci się motywacyjny kopniak czy poklepanie po ramieniu.
Nawet jeśli masz w swoim otoczeniu gorąco kibicujące Ci osoby, to nie ukrywajmy, że bez wiedzy i doświadczenia w zakresie pisania nie są one w stanie zrozumieć, przez co przechodzisz i z jakimi trudnościami się borykasz.

Zapewniam Cię jednak, że nie musisz przechodzić przez to sama!

JEŚLI…

* masz w planach napisanie książki,

* nosisz w sobie historię, którą jesteś gotowa spisać,

* chcesz tworzyć regularne treści blogowe,

* czujesz, że masz coś do przekazania światu i chcesz to zrobić za pomocą słów.

ALE…

* nie wiesz, jak zacząć albo dokończyć realizację swojego celu,

* brakuje Ci wsparcia, inspiracji albo informacji zwrotnych,

* boisz się, że to, co napiszesz będzie zwyczajnie słabe,

* czasem trudno jest Ci zmobilizować się do pisania.

… TO IDEALNYM DLA CIEBIE ROZWIĄZANIEM JEST:

Pisarski Mastermind

Program dla kobiet, które mają konkretne plany pisarskie i są gotowe je realizować, korzystając przy tym z pomocy, wsparcia oraz inspiracji grupy.

To tutaj spotkasz podobne do Ciebie, twórcze i ambitne kobiety, z którymi skutecznie, sprawnie i ze zdecydowanie większą lekkością zrealizujesz wreszcie swój pisarski plan.

Tutaj znajdziesz zrozumienie, porady i wsparcie innych kobiet, które doświadczają na co dzień dokładnie takich samych jak Twoje trudności z pisaniem.

O GRUPACH MASTERMIND

Czym są grupy mastermind?

Mastermind to kameralna grupa osób, które spotykają się regularnie, żeby wspierać się z realizacji wyznaczonych celów. Każda z uczestniczek wyznacza na czas trwania programu konkretny indywidualny cel, a praca w grupie pomaga w skutecznej jego realizacji.
Podczas spotkań uczestniczki wymieniają się doświadczeniami, sukcesami i wyzwaniami związanymi z realizacją celu. Każda z uczestniczek ma w trakcie każdego spotkania czas dedykowany tylko i wyłącznie jej projektowi. Cała grupa skupia się wtedy, żeby pomóc jej zrobić kolejny krok.
W przerwach pomiędzy spotkaniami każda z uczestniczek pracuje nad realizacją założonych na dany czas celów. W tym samym czasie wszystkie uczestniczki pozostają w kontakcie w ramach zamkniętej grupy na Facebooku – przestrzeni na publikację tekstów, dzielenie się wrażeniami w lektur, zadawanie pytań oraz wzajemną inspirację i motywację do działania.

Co daje grupa mastermind?

Praca w grupie mastermind to niebywałe wręcz doładowanie motywacyjne, inspiracyjne i energetyczne. Główne korzyści płynące z udziału w tego typu programie to:
  • poczucie, że nie jesteś sama ze swoimi twórczymi wyzwaniami;
  • możliwość przedyskutowania dowolnej kwestii związanej z pisaniem;
  • mobilizacja do regularnego pisania i realizacji poszczególnych założeń, np. wyznaczonej liczby stron książki, rozdziału albo sceny;
  • wsparcie merytoryczne prowadzące oraz pozostałych uczestniczek;
  • lepsze radzenie sobie ze spadkiem formy czy blokadami w pisaniu;
  • klarowny plan działania i realizacja kolejnych kroków;
  • koniec z odwlekaniem realizacji planu napisania książki.

 

 

DLA KOGO JEST PISARSKI MASTERMIND?

Dla osób, które:

1. mają konkretny cel pisarski i gotowość, żeby go zrealizować;
2. są gotowe zadeklarować aktywny udział we wszystkich spotkaniach grupy;
3. będą pisały między zajęciami, wywiązując się w ten sposób z podjętych zobowiązań;
4. są też gotowe czytać teksty innych i dzielić się swoimi wrażeniami.

Zdecydowanie dla Ciebie, jeśli:

1. marzysz o napisaniu książki lub realizacji innego celu pisarskiego;
2. jesteś zdecydowania sięgnąć po swoje marzenia;
3. potrzebujesz do tego motywacji oraz wsparcia merytorycznego;
4. lubisz pracować w grupie i czerpać z niej energię oraz inspirację.

PRZYKŁADOWE CELE DO REALIZACJI Z GRUPĄ MASTERMIND

Napisanie od podstaw opowiadania lub innej niedługiej formy.
Dokończenie powieści lub napisanie jej obszernego fragmentu.
Opracowanie szczegółowego planu książki i poszczególnych jej składników.
Napisanie kilku rozdziałów książki eksperckiej, poradnika lub cyklu artykułów.
Redakcja i doszlifowanie napisanych już tekstów lub książki.

I jak, czujesz, że to coś dla Ciebie? Jeśli tak, napisz do mnie już teraz i umów się na rozmowę wstępną.

OTO JAK WYGLĄDA PRACA W GRUPIE

Mastermind

1.

Zaczynamy od rozmowy 1:1, w trakcie której ustalamy Twój cel na czas trwania programu. Od razu zastanawiamy się nad różnymi wersjami celu: minimalną, optymalną i maksymalną. Dzięki temu na 100% będziesz miała na zakończenie naszej pracy powód do świętowania!
Mastermind

2.

Spotkania grupy odbywają się online raz na dwa tygodnie przez aplikację Zoom. Każde spotkanie ma z góry określoną strukturę i składa się z trzech rund:
1. runda wstępna: dzielenie się swoimi postępami i chwalenie sukcesami,
2. runda tzw. hot-seats: czas dla każdej uczestniczki na zadanie pytań lub podzielenie się trudnościami oraz otrzymanie odpowiedzi, informacji zwrotnych, pomysłów bądź inspiracji.
3. runda końcowa: wyznaczanie nowych zadań i celów na kolejne 2 tygodnie.
Mastermind

3.

Spotkania grupy są nagrywane, a dodatkowo ja przygotowuję podsumowania wszystkich spotkań w jednym pliku. Wszystkie materiały udostępniane są tylko i wyłącznie uczestniczkom z danej grupy. W ten sposób nie umknie Ci żaden szczegół, żadna wskazówka czy myśl.
Mastermind

4.

Czas pomiędzy spotkaniami grupy wypełnia praca indywidualna nad ustalonymi na dane dwa tygodnie celami. Może to być opracowanie planu, zebranie materiałów, napisanie lub redakcja jakiegoś fragmentu. To świetna motywacja do stawiania kolejnych kroków na drodze do realizacji celu, a także cenna lekcja, dzięki której każda z uczestniczek ma szansę nauczyć wypracować swój własny rytm i styl pracy twórczej.
Mastermind

5.

Każda grupa mastermind ma także do dyspozycji zamkniętą grupę na Facebooku. To tutaj w czasie pomiędzy spotkaniami online dzielimy się tekstami, wymieniamy opiniami, zadajemy pytania, dyskutujemy i wspieramy się, kiedy ktoś doświadcza spadku formy, weny lub motywacji.
Mastermind

6.

Jeśli w trakcie trwania programu poczujesz potrzebę jeszcze pełniejszego rozwoju, możesz w tym samym czasie wykupić udział w jednym z aktualnie przeze mnie prowadzonych kursów twórczego pisania lub pakiet dodatkowych konsultacji 1:1. Zaplanuj swoją drogę tak, żeby jak najpełniej wspierała realizację Twojego pisarskiego celu!