Rozpisz się w tydzień

 Podejmij wyzwanie i zyskaj regularność w pisaniu!

 7 dni, 7 e-maili, 7 ćwiczeń

oto Twoja dawka praktyki pisarskiej i świetnej zabawy.

Wyzwanie_8

CHCIAŁABYŚ PISAĆ…

* regularnie, a najlepiej codziennie;

* z większą swobodą, wyrażając przy tym siebie;

* ciekawiej i z większym polotem;

* realizując krok po kroku swoje marzenia, np. o napisaniu książki.

ALE…

* wciąż masz wrażenie, że przeszkodą w realizacji tych pragnień jest brak czasu

* nie masz pojęcia, jak zmobilizować się do regularnej praktyki

* brakuje Ci pomysłów na ciekawe ćwiczenia, dzięki którym rozwijałabyś swój warsztat pisarski;

* obawiasz się, że nie umiesz pisać bez natchnienia i “na zawołanie”;

* powoli tracisz nadzieję, że możesz realizować swoje pisarskie marzenia.

DOŁĄCZ DO WYZWANIA I…

* pozwól mi poprowadzić Cię przez 7-dniowy proces wspomagający regularne pisanie,

* zamień ciągłe myślenie o pisaniu na codzienne pisanie;

* poznaj proste, ale niezwykle inspirujące ćwiczenia, które możesz powtarzać wielokrotnie;

* zacznij pisać regularnie, dzięki czemu Ty zyskasz swobodę w tworzeniu, a Twoje teksty lekkość i charakter

* sięgnij po potencjał pisarski, który w Tobie tkwi i przekonaj się, że pisanie to także zabawa, której efekty mogą Cię naprawdę zaskoczyć!

Paulina Kierzek-Trzeciak

JESTEŚ GOTOWA SIĘGNĄĆ PO REGULARNOŚĆ W PISANIU?

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? OTO ONE:

O WYZWANIU

7 DNI

Dzień po dniu będziesz ze mną budowała regularność w pisaniu. Osiągniesz to dzięki codziennej praktyce, inspirującym ćwiczeniom oraz łagodnej, ale konsekwentnej mobilizacji z mojej strony.

1 MAIL

Tylko jeden mail dziennie! Każdego dnia o wybranej przez siebie porze otrzymasz ode mnie wiadomość z instrukcjami. Logistyką zajmuję się ja, podczas gdy Ty możesz się skupić na tworzeniu!

10 MINUT

Tyle czasu dziennie wystarczy Ci, żeby wykonać podstawowe wersje ćwiczeń. Masz ochotę na więcej? Nie martw się, przygotowałam też propozycje rozwinięcia każdego z zadań.

PRAKTYKA

Doświadczysz korzyści płynących z codziennej praktyki pisarskiej. Brak Ci motywacji do regularnego pisania? Tu ją znajdziesz! Nie wiesz, jak zabrać się za pisanie? Ze mną zaczniesz!

INSPIRACJA

Koniec z brakiem pomysłów na ćwiczenia pisarskie! W wyzwaniu znajdziesz 7 różnych zadań. Co więcej, możesz je powtarzać wielokrotnie, a nawet modyfikować i rozszerzać.

ZMIANA

Daj sobie 7 dni, wykonuj na bieżąco wszystkie ćwiczenia, a przekonasz się, że nawet kwadrans dziennie wystarczy, żebyś mogła cieszyć się regularnością i coraz większą swobodą w pisaniu.

Porzuć wszelkie obawy przed pisaniem,
uruchom swoją kreatywność
i odkryj słowa, które są w Tobie!

OTO, CO O MOICH PROGRAMACH MÓWIĄ ICH UCZESTNICZKI

“Odświeżający, magnetyczny, praktyczny. To moje główne reakcje na wyzwanie Pauliny, w którym wzięłam udział. Dzięki bardzo prostym zadaniom, ale za to trafiającym jak laser w sedno tematu – mogłam z nowej perspektywy spojrzeć na to, jak piszę i po co piszę. Dostrzegłam, że mam mój własny styl pisania i… polubiłam go. Bo dzięki Paulinie wiem, że każdy sposób wyrażania siebie może trafić do moich odbiorców, może daj wartość, przyjemność lub to, co sobie zaplanuję.“.

Kaśka Żbikowska (pasjonatka sensownego rozwoju i edukatorka przyszłości, uczestniczka wyzwania “Zacznij pisać i chciej więcej!”)

Kaśka Żbikowska
Agnieszka Cieliczka

“Przystąpiłam do wyzwania Pauliny nieufna do moich słów pisanych, nie lubiąc swoich tekstów. Gdy pisałam, nie przychodziło mi to łatwo i często miałam wrażenie, że stworzyłam instrukcję, a nie artykuł. Po wyzwaniu pozwalam sobie pisać i szybko puszczać to w świat. Przestałam tak bardzo analizować, to co napisałam i jakie będzie w odbiorze, a bardziej skupiam się na tym, by pisać z serca i tylko sprawdzam czy jestem dobrze zrozumiana. Szczególne wrażenie wywarło na mnie ćwiczenie pisania automatycznego, które mimo że bezsensowne, było bardzo fajnie odbierane przez uczestników wyzwania. Doszłam do wniosku, że cyzelowanie i pielęgnowanie tekstu, w moim przypadku, prowadzi do niepotrzebnego stresu, a wszelkie błędy nie zaburzają odbioru.
Polecam pracę z Pauliną, ponieważ dzięki niej rzetelna praca jest połączona z kreatywnością, poczuciem humoru i dużą dawką serdeczności”.

Agnieszka Cieliczka (pedagog nieszkolny, autorka programów edukacyjnych, uczestniczka wyzwania “Zacznij pisać i chciej więcej!”)

“Warsztaty kreatywnego pisania prowadzone przez Paulinę pomogły mi uwierzyć, że chcieć, to móc. Ćwiczenia, którymi raczyła nas Paulina podczas kursów były niejednokrotnie wymagające, emocjonujące, zabawne, ale i tak przemyślane, by wydobyć drzemiący w nas potencjał”.

Monika Kopańska-Pruszko (polonistka, uczestniczka Praktycznego Kursu Pisania, Kursu Uwodzenia Słowem oraz kursu tworzenia opowiadań “Ja piszę!”)

“Największym zaskoczaniem były dla mnie sposoby ćwiczenia umiejętności pisania. Pismo automatyczne jako rozgrzewka jest dla mnie do dziś fenomenem. Nigdy nie przypuszczałam, że istnieje rozgrzewka dla mózgu, a gdy ją poznałam, nie umiem bez niej pisać 😁”.

Ania Borkowska-Obojska (uczestniczka Praktycznego Kursu Pisania i pisarskiej grupy mastermind)

TO CO, SPOTKAMY SIĘ W WYZWANIU?

WSPANIALE, BARDZO SIĘ CIESZĘ 🙂

Paulina Kierzek-Trzeciak

 O MNIE

Nazywam się Paulina Kierzek-Trzeciak. Jestem doktorem literaturoznawstwa, trenerką rozwoju osobistego i nauczycielką twórczego pisania.

Do stworzenia wyzwania “Rozpisz się w tydzień” zainspirowały mnie dziesiątki rozmów z moimi kursantkami oraz powtarzający się motyw potrzeby zbudowania regularności w pisaniu. Postanowiłam połączyć moją wiedzę i doświadczenie zarówno literaturoznawcze, jak i w obszarze budowania nawyków, żeby metodą małych kroków przeprowadzić uczestniczki wyzwania przez pierwsze etapy procesu kształtowania nawyku codziennego pisania. 

Wierzę, że te 7 dni inspiracji i praktyki pisarskiej to dopiero początek wspaniałej przygody, podczas której słowo pisane będzie Ci towarzyszyło każdego dnia. Jestem przekonana, że brak czasu albo motywacji to tylko wymówki i nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sięgnęła po swoje marzenia o regularnym pisaniu!

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI? 

Napisz do mnie, a chętnie porozmawiam z Tobą i wspólnie sprawdzimy, czy to wyzwanie jest dla Ciebie.