cykl warsztatów rozwojowo-plastycznych

WYŻYJ SIĘ TWÓRCZO!

AKWARELE

O WARSZTATACH

``Wyżyj się twórczo!`` to cykl rozwojowych warsztatów malowania farbami akwarelowymi. Podczas kolejnych spotkań poznasz i będziesz praktykować proste, ale bardzo efektowne techniki, dzięki którym w ciągu dwóch godzin stworzysz za każdym razem chociaż jedno gotowe dzieło.

To spotkania, w trakcie których w luźnej i przyjaznej atmosferze odkryjesz magię akwareli i drzemiący w Tobie potencjał twórczy.

Warsztaty to także okazja do poznania nowych ludzi, inspirujących rozmów oraz odpoczynku i relaksu w świecie pełnym kolorów.

CO, GDZIE, KIEDY

MIEJSCE

Kolejna edycja warsztatów będzie się odbywała w Reading. Dokładne miejsce już wkrótce wraz z terminem rozpoczęcia cyklu.

CZAS

Ruszamy jeszcze tej wiosny! Spotkania planowane są na jeden z wieczorów w ciągu tygodnia.

DŁUGOŚĆ

Cały cykl trwa 6 tygodni, w trakcie których spotykamy się raz w tygodniu na dwugodzinne warsztaty.

OBUDŹ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ,
ODKRYJ TWÓRCZY POTENCJAŁ!

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ PO WARSZTATACH?

LUŹNA ATMOSFERA

Żadnej oceny, porównywania czy krytyki. Za to mnóstwo radości z tworzenia, zabawy i otwartości do próbowania nowych technik. Dwie godziny każdego spotkania to czas swobody, rozwoju i odkrywania pasji.

TWÓRCZA ENERGIA

A wraz z nią wiele okazji do odkrywania pasji i potencjału, o których nie miałaś pojęcia. Dzięki konkretnym, prostym i bardzo efektownym technikom malowania akwarelami w ciągu dwóch godzin każdego spotkania stworzysz przynajmniej jeden obrazek, którym będziesz miała ochotę chwalić się przed rodziną i znajomymi.

RELAKS I MINDFULNESS

Jeśli tylko zechcesz, możesz wykorzystać czas warsztatów na rozwój wewnętrzny, wyciszenie i zatrzymanie się w pędzie codziennego życia. Daj się ponieść kolorom. Niech kształty uspakajają Twój umysł i relaksują ciało.

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY?

DLA CIEBIE, JEŚLI:

+ masz ochotę na twórczą przygodę i jesteś gotowa otworzyć się na nowe doświadczenia,
+ potrzebujesz czasu dla siebie, z dala od codziennych obowiązków, pracy i problemów,
+ chcesz spróbować malowania akwarelami i sprawdzić, czy odpowiada Ci ta technika,
+ malujesz lub rysujesz i chciałabyś poznać nowe techniki,
+ lubisz kreatywne aktywności, ciągnie Cię do sztuki i twórczej ekspresji,
+ jesteś gotowa dowiedzieć się czegoś o sobie i swoim ogromnym twórczym potencjale,
+ masz ochotę na spotkania w gronie radosnych, pozytywnych i kreatywnych ludzi,
+ potrzebujesz zwyczajnie WYŻYĆ SIĘ TWÓRCZO!

KIM JESTEM I SKĄD POMYSŁ NA TE WARSZTATY

Paulina
Cześć, mam na imię Paulina.
Jestem trenerką umiejętności miękkich, nauczycielką twórczego pisania i kreatywności oraz pasjonatką rozwoju we wszelkiej postaci. Pracuję z dorosłymi, którzy mają ochotę uczyć się, rozwijać i sięgać po więcej w różnych obszarach swojego życia. Moja praca polega przede wszystkim na inspirowaniu do własnych poszukiwań. Jestem nie tyle nauczycielem, co przewodnikiem w drodze do samorozwoju moich klientów.

Jestem też artystką. Niemal każdą wolną chwilę spędzam z ołówkiem lub pędzlem w dłoni. Od zawsze najbardziej cięgnie mnie w stronę linii, stąd zamiłowanie do rysunku. Akwarele zachwycają mnie natomiast wolnością ekspresji oraz nieograniczonymi wręcz możliwościami eksplorowania koloru i struktury. Od niedawna eksperymentuję też z abstrakcją, która z kolei jest dla mnie ogromnie ważną lekcją odpuszczania kontroli. Obejrzyj moje prace w zakładce ``Moja Sztuka`` w menu głównym.

Warsztaty ``Wyżyj się twórczo!`` to połączenie dwóch moich wielkich pasji: rozwoju i tworzenia. Obie towarzyszą mi od kiedy pamiętam i nie wyobrażam sobie zrezygnować z którejkolwiek. Uwielbiam warsztaty, towarzyszące im rozmowy i wzajemną inspirację. W tworzeniu zaś realizuję swoją potrzebę ekspresji. Dzięki rysowaniu, malowaniu, projektowaniu czy pisaniu czuję, że lepiej rozumiem samą siebie i otaczający mnie świat.

Ponieważ nie lubię zbytniego nadęcia i rozbuchania, to moim warsztatom nadałam formę luźnych spotkań w których może wziąć każdy, kto tylko czuje, że może tu znaleźć coś dla siebie. Bardzo zależy mi też na tym, żeby ci, którzy są przekonani o swoim braku jakichkolwiek talentów twórczych przekonali się, że potrafią tworzyć, malować, pisać. Każdy człowiek jest twórcą, niektórzy jeszcze tylko tego nie odkryli.

``Wyżyj się twórczo!`` stworzyłam jako czas i przestrzeń dla relaksu, rozwoju i zabawy. Dołączysz? Zapraszam!

TO CO, WIDZIMY SIĘ NA WARSZTATACH?

OPINIE UCZESTNIKÓW PIERWSZEJ EDYCJI

Ania:

Kiedy usłyszałam o warsztatach plastyczno-rozwojowych pomyślałam tylko: wreszcie! Z utęsknieniem czekałam na tego rodzaju zajęcia w Reading, prowadzone przez lokalnego artystę. Dla mnie warsztaty Pauliny są formą czynnej medytacji, podczas której mogę zatopić się w świat kolorów, tekstur i nastrojowej muzyki. Za każdym razem uczę się czegoś nowego. Zajęcia spowodowały, że uwierzyłam, że jednak potrafię malować. Paulina jest świetną instruktorką, która wprowadza zrelaksowaną i przyjemną atmosferę, a zarazem przekazuje techniczną wiedzę w przesympatyczny i łatwy do przyjęcia sposób. Bardzo polecam artystyczne ekspresje w tym właśnie wydaniu. Uważam, że nigdy nie jest za późno, aby spróbować czegoś nowego, choćby dla samego doświadczenia.

Grzesiek:

Przyjaciółka poleciła mi warsztaty nauki malowania akwarelami. Mam tendencje do izolowania się i początkowo sądziłem, że będę się nudził, lecz z drugiej strony chciałem poznać jakieś techniki malarskie, by móc malować oraz poznać interesujących ludzi. Teraz uważam to za strzał w dziesiątkę, bo było to jedno z ciekawszych, a jednocześnie bardzo relaksujących doświadczeń ostatniego czasu. Paulina, szalenie inteligentna i ciepła kobieta prowadząca te warsztaty, dysponuje ogromną wiedzą malarską, ale oprócz tego darem do przekazywania swojej wiedzy. Bardzo ciekawi ludzie przychodzący na zajęcia tworzyli niezapomnianą atmosferę, w której czas upływał bardzo szybko, a relaksująca muzyka przynosiła natchnienie i pomysły na malowanie. Po pierwszych zajęciach nie mogłem się doczekać następnych, a w międzyczasie kupiłem sobie farby, papier i pędzle. Nie sądziłem, że tak mnie to zainspiruje. Polecam te warsztaty każdemu, bo w każdym drzemie uśpiony artysta.

Marcela:

Na malunki do Paulinki przychodziłam... regularnie się fajnie bawiłam. Akwarele pokochałam... mokre na mokre, mokre na suche polubiłam, ale najlepsze z tego wszystkiego dla mnie było... nakrapiać to, co się stworzyło! Cudowna atmosfera przy stole i miła. Śmiechy, żarty z rysunków i pociecha była. Paulinka o nas bardzo dbała, swoją wiedzę o akwarelach nam przekazała. Dziś bardzo serdecznie Wam wszystkim polecam! Deszcz czy słońce, nieważna pogoda, czas u Pauliny to super przygoda!

GALERIA ZDJĘĆ Z PIERWSZEJ EDYCJI

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy muszę mieć zdolności plastyczne, żeby wzięć udział w warsztatach?

Nie, nie musisz. Posiadanie tzw. zdolności plastycznych nie jest w żadnym wypadku warunkiem koniecznym, żeby wziąć udział w warsztatach. Poza tym skąd wiesz, czy je masz albo nie? Od nauczycielki plastyki ze szkoły podstawowej??? Uwierz mi, że możesz być mile zaskoczona, jak wspaniałe dzieła możesz stworzyć tylko dzięki znajomości prostych technik, które będziemy praktykować w trakcie całego cyklu.

Czy potrzebuję przynieść na warsztaty swoje materiały: farby, papier, pędzle?

Nie, nic nie musisz ze sobą przynosić. W trakcie trwania całego cyklu warsztatów będziesz miała dostęp do wszelkich potrzebnych materiałów. Chodzi o to, żebyś spróbowała, czy akwarele są w ogóle dla Ciebie, zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze na materiały. 

Poza tym, jeśli w trakcie trwania cyklu lub po zakończeniu naszych spotkań będziesz chciała kupić swój pierwszy malarski zestaw pomogę Ci wybrać najodpowiedniejsze dla Ciebie materiały. Podpowiem jakie materiały i gdzie kupić.

Czy w trakcie tych sześciu warsztatów nauczę się malować akwarelami?

Nie mogę obiecać Ci, że w trakcie naszych spotkań nauczysz się malować akwarelami czy malować w ogóle.

Po pierwsze dlatego, że nauka malowania nie jest głównym celem tego cyklu warsztatów. Jest nim raczej otworzenie się na malowanie oraz rozwijanie swojego twórczego potencjału i sprawdzenie przy tej okazji, czy odpowiada Ci ta technika. 

Po drugie dlatego, że nie jestem nauczycielem sztuki i nie zajmuję się uczeniem czy szkoleniem w tym obszarze. W mojej pracy skupiam się na rozwoju kreatywności, uwalnianiu potencjału twórczego poprzez różne techniki, w tym także plastyczne.  

Mogę Cię jednak zapewnić, że dowiesz się sporo na temat akwareli oraz różnych technik malowania tymi farbami. Cała zdobytą wiedzę będziemy też od razu wykorzystywać w praktyce, tworząc coraz to nowe dzieła. 

WCIĄŻ SIĘ WAHASZ?

Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, napisz do mnie i wspólnie sprawdzimy, czy te warsztaty są dla Ciebie